Želivka 2019

Tábor Želivka 2019 se uskutečnil netradičně v polovině letních prázdnin v termínu 20.7. – 3.8. 2019 a to z důvodu návštěvy spřáteleného střediska německýh skautů z Ulmu.

 

Táborový deník Daily Prohet

SOBOTA 20.7.

Bradavice opět ožily.

Po prázdninách se o světoznámé školy čar a kouzel opět sjeli studenti. V Příčné ulici byl největší zájem o nákup myší bílých. Ohrádky vyrobené samotným Brumbálem neodolaly kouzelným zubům myší a dnes ráno jich v myšinci mnoho nezbývá. Místní obyvatelé budou při svých cestách vídat brzy i myši pruhované, protože nepochybně dojde ke zkřížení s mudlovskými myšmi. Kolej Mrzimoru ke své kleci v myšinci přišla včas, ale opomněli si ji podepsat, takže na ně nakonec zbyla jen prázdná ohrádka. Bez práce nejsou koláče milý studenti.

Večer se v Bradavicích odehrál tradiční slavnostní ceremoniál – rozřazování studentů do kolejí. Hlavní slovo měl jako obvykle kouzelný klobouk, který postupně zařadil studenty do kolejí.

 

Na Maxima zaútočila divoká vosa a způsobila mu kousnutí na rtu. Takovéto kousnutí nejlépe léčí nanuk. Upozorňujeme studenty, že podobné zranění způsobené úmyslně bude potrestáno a ne léčeno.

 

Profesor Binns si nechal zakoupit nové hodiny. Brumbál mu je zabavil pro potřeby nočních hlídek. Binns vyjádřil hrubou nespokojenost a argumentům Brumbála se vysmál. Naše redakce bude vztah profesorů nadále sledovat.

 

NEDĚLE 21.7.

Kouzelníci při cestě za kamenem mudrců vyčarovali, pravděpodobně omylem, velikou bouři, jež se naprosto nečekaně přehnala nad Bradavicemi zmizela. Důrazně upozorňujeme studenty, aby používali jen kouzla, která znají a umějí je použít.

 

Chloupek nejlépe spí při písničce: „Jsem sám sebou a miluju meloun.“

 

Ondra Kudr statečně zaútočil na trolla tak, že seskočil z vysoké hromady dřeva a přímo v letu trolla zneškodnil úderem do hlavy. Ondrovi blahopřejeme a trolla rána pravděpodobně připravila o poslední zbytky inteligence.

 

V kuchyni na profesora Binnse zatúčila kuna. Kopla ho pod koleno a utekla. Existuje jisté podezření, že se po škole pohybuje neregistrovaný zvěromág.

 

Připomínáme studentům, že při převlékání do jiného oblečení je nutné si to stávající nejdříve svléknout. Toto platí zejména u mokrých plavek.

 

PONDĚLÍ 22.7.

Aneta se stala nejúspěšnější bojovnicí na mostě při soubojích dvojic. Blahopřejeme jí a v případě napadení tábora nepřítelem počítáme, že bude bránit most.

 

Bradavice sed potýkají se suchem, které nepamatuje ani profesor Binns, jež je v Bradavicích již 500 let. Bylo zavedeno několik úsporných opatření, která jak doufáme pomohou situaci vyřešit. Mytí studentů od hlavy k patě proběhne ve středu ve světě mudlů.

 

Vlajka Ledňáčků je pravděpodobně začarována kouzlem “čáry máry vlajka fuč“ A nebo jim vlajku někdo ukradl. Na vyřešení situace Ledňáčci usilovně pracují.

 

ÚTERÝ 23.7.

V bradavické škole došlo k nepovolenému použití kouzla na obracení času. Mimo drobných zmatků a nedorozumění se naštěstí nic vážného nestalo. Situaci zachránil Brumbál a ministerstvo kouzle mu pravděpodobně udělí pochvalu.

 

Dvanáctce chyběla na lodích svačina. Jana svačinu sbalila do lodního pytle. David se galantně nabídl, že pytel ponese, hodil si ho na záda a se slovy „je celkem lehký“ vyrazil na cestu. Bradavice vlastní několik stejných lodních pytlů a ten se svačinou zůstal v táboře. Proč si však studenti svačinu nepřičarovali kouzlem, jenž všichni dávno umí?

 

Na přehradě proběhla velká námořní bitva. Dívčí loď zaútočila a potopila chlapeckou. Dále došlo k opakovanému potopení několika kánoí. Studenti zoufale opouštěli potápějící se lodě a vrhali se do zelených vod přehrady nedbaje na svoje zdraví. Po návratu do Bradavic musela většina do léčivé očistné koupele.

 

STŘEDA 24.7.

Oddíly vyrazily na celodenní výlet. ŠpuŠmo nejdříve trochu zabloudili, pak však správnou cestu našli a úmorným horkem došli až do Humpolce. K obědu byl řízek v restauraci. Na koupališti byli všichni namočeni ve vodě několik hodin. Skluzavku někteří sjeli téměř 50krát.

 

Profesorka Prýtová navštívila místní poštovní úřad a povedlo se jí najít několik kilogramů ztracené pošty. Poštovní úřad slíbil, že sovy, které nosí zásilky špatně, přestanou používat.

 

ČTVRTEK 25.7.

Dvanáctka se vrátila z dvoudenního výletu plná dojmů a okamžitě se vytvořila fronta před Lubošovým stanem.

Veverčák během cesty ordinoval v ordinaci „U zlomené pacičky“. Údajně ošetřil více jak 100 puchýřů. Eskalátorová barva existuje. Julie vymyslela zcela nový způsob na ušetření místa v batohu – plavky do dvojice. Když Veverčák řekne 2 km, tak tím myslí 6 km.

 

Oddíl Špuňťat má nejen několik koedukovaných stanů, ale jeho členové bývají vidět v táboře zcela bez oblečení. Upozorňujeme, že kdo má plavky na sušáku, by si pro ně měl dojít dřív, než se svlékne.

 

Profesorka Hoochová podala neuvěřitelný výkon při škrabání brambor. Povedlo se jí oškrabat 1 kýbl za stejný čas jako celé ŠpuŠmo.

 

Hagrid s Hoochovou byli nakupovat v mudlovském Kauflandu. Měli 4 vozíky. Přejeli uklízečku a nekoupili růžové boty. Všeho koupili 60 kusů a otevřeli jim vlastní kasu, aby už konečně odešli.

 

Ledňáčci na výletě výborně použili kouzlo na zmenšení věcí v batohu a do malých ruksaků se jim vešel spacák, karimatky, oblečení na 2 dny a nic neměli do dvojice. Na rozdíl od Dvanáctky se vrátili čistí, odpočatí a zcela zdrávi.

 

PÁTEK 26.7.

Studenti skládali kouzelnické zkoušky. Profesorka Trelawneyová je příliš mírná, při známkování. Dávala jen 1 a 2. A to jsou někteří studenti schopni proměnit omylem vlastní skautskou košili v bochník chleba.

 

Ledňáčci prozradili tajemství svého dvoudenního výletu. Uskutečnili dva jednodenní výlety s přespáním v táboře. Díky plášťům neviditelnosti si jich v táboře nikdo nevšiml.

 

Septima Vektorová rovněž použila neviditelný plášť a jezdila v něm na kole mezi Bradavicemi a Haštalem. Důvod tohoto podivného chování odmítla naší redakci vysvětlit.

 

Profesorka McGonagallová předpověděla blížící se období dešťů. Profesor Binns si jako každý rok myslí, že se studená fronta rozpustí nad teplým kontinentem a Trelawneyová se po chvíli věštění v kávové sedlině rozhodla Bradavice urychleně opustit.

 

SOBOTA 27.7.

Do Bradavic přijeli skauti z Ulmu.

Pátek 21:00 vyrazili na cestu

Sobota 4:00 dorazili do Sedlice

Řidiči autobusu se prošli k elektrárně a zmokli.

4:50 telefonát Dominice, že dolů nepojedou.

5:10 Vojta s Hagridovým vozem Fiesta Mini a velkým vlekem na lodě dorazil do Sedlice. Následovalo přeložení věcí včetně stromu a cesta dolů. Vojta odchází spát.

 

Želivák měl letos opravdu hodně práce. Musel společně se svojí družinou přivítat 33 nováčků. Pravděpodobně se jedná o rekord Želivského údolí.

 

Bradavický vodovod je opět v provozu – nádrž je plná a Olinka v funguje; šetrné sprchování a mytí povoleno.

 

Vždy když si profesorka Prýtová začne myslet, že rozumí německy, tak se ukáže, že dotyčná osoba mluví anglicky.

 

NEDĚLE 28.7.

Nainstalování wifi do tábora má velký ohlas zejména mezi Ledňáčky. Jen Magda wifi zatím na nic nepotřebovala, ale plánuje použití nabíjecí stanice, jež se nachází v jídelně.

 

Představa o velikosti ohně na opékání buřtů se v Čechách a Německu diametrálně liší. Oba dva způsoby však fungují – ověřeno v praxi.

 

Do táborové kuchyně se vejde celý tábor. Při slavnostním odhalení pamětní desky tam bylo 63 lidí.

Veliký neforemný kus dřeva, naprosto nevhodný k topení se opakovaně objevuje v táboře. Profesorka Prýtová ho již několikrát nechala odtáhnout do lesa; máme podezření na vracecí kouzlo.

 

PONDĚLÍ 29.7.

V Bradavicích se objevilo velké množství fantastických zvířat. Studentům se podařilo je pochytat a vrátit do kouzelného kufru.

 

Kamínkovo kouzlo s kartami je stále nejlepší a odolává odhalení.

 

ÚTERÝ 30.7.

V pelhřimovském bazénu proběhl štafetový závod v plavání – Češi proti Němcům. Jana plavala jako první a vytvořila svému týmu pěkný náskok, který udržel Čechy ve vedení až do chvíle kdy jako poslední plavali Brumbál s Andreasem. Německý tým zvítězil o mnoho metrů a blahopřejeme mu k zaslouženému vítězství.

 

Kačka vymyslela nový způsob na mytí vlasů. Trik spočívá v tom, umýt si je zapletené do copu šamponem a následně pouze vyždímat. Upozorňujeme, že tento jedinečný způsob se dá aplikovat pouze na dlouhých vlasech a majitele asi po pár minutách začne svědět hlava. +

 

Aneta při cestě autobusem vylila lahev s pitím na zem. Čaj postupně tekl přes půl autobusu až k řidiči, pak dolů po schodech a když se otevřely dveře tak ven. Nastupující lidi to překvapilo, avšak od cesty autobusem neodradilo.

 

Dětem se líbí, když jsou mokří. Mají rádi déšť; skáčou do kaluží a v řece se koupou oblečení.

 

STŘEDA 31.7.

 

ČTVRTEK 1.8.

Němce překvapila velikost přehrady a na lodích měli drobné problémy s řízením a orientací. Andyho loď jela převážně na solární pohon; on se opaloval na sluníčku a tím získával energii na pohon lodi.

 

Odpoledne proběhlo tradiční vaření. Německá část tábora uvařila velký hrnec výborného Eintopfu a Češi překvapili se Seatnovým hrncem. Všem moc chutnalo

 

Následovalo saunování celého tábora v jednom stanu; kouzlo na zvětšování prostoru funguje výborně.

 

Maty si vzal Dominičinu helmu proti čtení myšlenek a díky ní dokázal na rozdíl od Jany nebrečet při krájení cibule.

 

Kuba si myslí, že moře je slané, protože dinosauři plakali, když umírali.

 

Cedrikova logická hádanka „Komu patří trojúhleník“ se stala hitem tábora. Iva si již několikrát mylně myslela, že ji vyřešila.

 

PÁTEK 2.8.

Němci pravděpodobně chtěli rozsáhlý problém, který má Vysočina s kůrovcem vyřešit požárem lesa, ale Luboš jim to překazil.

 

Bradavice navštívil známý zpěvák Vojta D. Svoji identitu se mu úspěšně podařilo tajit po celou dobu svého pobytu.

 

SOBOTA 3.8.

Co se dělo po návratu domů:

  • Hagrida překvapilo, že některé spotřebiče u něj doma potřebují elektriku i v době, když on doma není a při úklidu ledničky litoval, že vypnul hlavní jistič.
  • Sinistra Vektorová si doma na půdě rozvěsila všechny stany a chystá se na ně použít jakési přísně tajné kouzlo.
  • Několik studentů si z Prasinek přivezlo zakázané předměty proměněné ve vši.
  • Profesorka McGonagalloválová si nechala vytrhnout zub, který v pátek bolel Adama.
  • Jana a profesorka Prýtová si přivezly rýmu.